„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”
26 maja br. obchodziliśmy uroczystość potocznie zwaną Bożym Ciałem, podczas której publicznie czcimy Chrystusa obecnego w sakramencie Eucharystii.
Po Mszy św. wyszliśmy na ulice by uroczystą procesją udać się do czterech ołtarzy, które są symbolem czterech stron świata, na które Pan posłał swoich uczniów.
Przy każdym z ołtarzy kapłani odczytywali fragmenty Ewangelii.
Tradycyjnie w procesji wzięły udział również dzieci. Chłopcy nieśli różaniec a dziewczynki poduszeczki z symbolami wiary lub szły sypiąc kolorowe kwiaty pod stopy kapłana niosącego Przenajświętszy Sakrament.
W procesji wzięła udział również trzy miesięczna Alicja, która tym razem smacznie spała, ale za rok z pewnością zasili grono dziewczynek sypiących kwiatki 🙂
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji. Bóg zapłać również rodzinom, które podjęły się trudu przygotowania czterech ołtarzy.
Wielkie podziękowania należą się dzieciom, które niestrudzenie i z uśmiechami na twarzach przeszły całą trasę procesji.
Bóg zapłać!
