Aktualności Z życia parafii

Mistrzostwa Polski w Halową Piłkę Nożną

Nasi Ministranci zostali Wicemistrzami Polski w Halową Piłkę Nożną o puchar KnC w Łodzi!
 
W dniach 24-25 czerwca nasza parafia reprezentowała nasze miasto, powiat i diecezję na XIX Mistrzostwach Polski w Halową Piłkę Nożną o puchar KnC w Łodzi.
 
Wszystkie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze! Ministranci zostali Wicemistrzami Polski przegrywając niestety w finale 3:2 z parafią Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.
 
Do przerwy prowadziliśmy 2:0 lecz w drugiej połowie, po bardzo wyczerpującej fazie grupowej i finałowej, zabrakło już sił.
Mikołaj Oszajca został wybrany najlepszym bramkarzem Kategorii.
 
Nasi Lektorzy starsi zajęli pechowe 4 miejsce. Wygrywając w grupie w 1/8 pewnie i wysoko wszystkie mecze, w meczu o półfinał przegrali niestety niesprawiedliwie 2:1 z parafią Św. Józefa Łódź – Ruda, która dzień po zakończeniu Mistrzostw została zdyskwalifikowana za grę nieuprawnionego zawodnika i której odebrano tytuł Mistrzowski. Niestety nie można cofnąć ani powtórzyć meczy i nasza parafia w kategorii Lektor Starszy po przesunięciu miejsc o jedno wyżej zakończyła Mistrzostwa na 4 miejscu.
 
Lektorzy Młodsi zajęli 3 miejsce w grupie i grając w Finale ostatecznie zajęli 21 miejsce.
 
Mimo niedosytu jesteśmy dumni z naszych ministrantów i lektorow, którzy już trzeci rok z rzędu zajmują najwyższe miejsca w Diecezji i całej Polsce.
Przypominamy,że w 2022 roku w Kołobrzegu Lektorzy zostali Wicemistrzami Polski, a w 2023 roku w Gnieźnie zajęli 3 miejsce zdobywając brązowe medale.
 
Zdjęcia z Mistrzostw można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/ParafiaChrystusaKrolaWBilgoraju/